140 років тому хлопчина 15 років, Ермус Честер, ковзався на ковзанах і відморозив вуха. Шапка йому не подобалася, він не хотів її одягати. І тут в замерзлу голову прийшла ідея.
Честер попросив бабусю пришити хутряні подушечки на дріт, який закріпив на голові.
Пристрій виявився зручним не лише для підлітка. Він навіть патент на нього отримав, назвавши свій винахід «захисниками для вух», в яких ходять зараз багато юних (і не дуже) модників – так, це наші хутряні навушники!
Ще одна дитина, Франк Еперсон, дуже любив газовану воду. Він пив її в великій кількості, розбирався в сортах сиропу і став подумувати про те, як би зробити свій варіант і продавати його таким же любителям. На той час йому виповнилося 11 років.
Франк багато експериментував, але одного разу так захопився, що мама пізно ввечері загнала дитину спати, не дозволивши закінчити досліди. Стакан з напоєм він просто забув. А ніч видалася холодною, сироп з води, цукрової пудри та содової замерз, але він не став менш смачним. І ще палочка в ньому залишилася, якою Франк воду розмішував..
І хлопчик, зібравши необхідну суму для патенту, представив світу… фруктове морозиво!
Чому ми розповідаємо тобі про це все? А тому, що 17 січня весь світ святкує День дитячих винаходів! Символічно, що датою Дня вибрано день народження одного із видатних американців – державного діяча, дипломата, вченого, винахідника Бенджаміна Франкліна. Свій перший винахід – пару ласт для плавання, які надягають на руки – Франклін винайшов у віці 12 років.
І якщо вищезгадані винаходи мають, так би мовити, розважальний характер, то такий корисний винахід, як шрифт для незрячих людей переоцінити дійсно важко. А винайшов його в 1821 році француз Луї Брайль, п’ятнадцятирічний син швеця. В якості основи для винаходу він взяв шрифт, який використовували військові для читання повідомлень в темряві.
І подібних прикладів – безліч. Пластилін, батут, снігохід, рукавички без пальців, і багато іншого теж є наслідками творчості юних винахідників. Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різноманітні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів та техніку.
Як бачиш, День дитячих винаходів – це не жартівливе свято, а дата, коли ми можемо привітати всіх наших юних винахідників і подякувати їм за ідеї, які роблять наше життя кращим!
А взагалі, це все-таки чудово, що діти щось винаходять. Життя довге – скільки ще можна винайти.
В Україні теж є «золотий запас» юних винахідників! Наприклад, читай про 5 винаходів українських вундеркіндів.
Напишіть відгук