Театральна лялька
Театральних ляльок на світі існує безліч. Їхні розміри коливаються від декількох сантиметрів до декількох метрів. Немає меж для фантазії і творчості при виготовленні ляльок майстрами, педагогами і дітьми. В даний час у дошкільних установах проводяться театралізовані ігри з використанням різноманітних як уже добре відомих, так і менш поширених театральних ляльок, таких, наприклад, як велика лялька, ляльки-ложки, ляльки-тарілки, ляльки на долоньці та ін.
За своєю будовою ляльки поділяються на ті, які надягають на пальці, ляльки на долоню, ляльки-маріонетки, ляльки театру тіней, ляльки площинні, великі театральні ляльки, які закріплюються на дитину за допомогою гуми, стрічок, тасьми та ін.
Якщо хочеш більше дізнатися про театр ляльок, звернись до наступних джерел:
Беженова О. Домашний кукольный театр : [поради з виготовлення] / О. Беженова // Юный художник. – 2011. – № 9. – С. 35.
Зубко Л. Н. И оживают куклы… / Л. Н. Зубко // Шкільна бібліотека. – 2012. – № 3. – С. 95-97.
Лялькарі України : збірник. Вип. 3 / Український центр Міжнародної Спілки діячів театру ляльок (УНІМА) ; упоряд. С. Єфремов ; худож. В. О. Виходцевський. – Київ : Веселка, 2011. – 174 с.
Самсоненко Л. Театральними стежинами / Л. Самсоненко, Т. Ісакова // Розкажіть онуку. – 2009. – № 13-14. – С. 15-31.
Театр і кіно : театр, ляльк. театр, опера, балет… / авт.-упоряд. О. Є. Балазанова ; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2015. – 316 с. : іл., фотоіл. – (Дитяча енциклопедія).
А ось такі книжки про театр ляльок читали твої пра-пра-пра-дідусі та бабусі:
Ляльковий театр / упоряд. В. Барбарич ; мал. худож. Т. Холмської. – Харків ; Одеса : Дитвидав ЦК ЛКСМУ, 1936. – 112 с. : іл. – (Наше дозвілля й розваги).
Матвеев Г. И. Театр кукол / Г. И. Матвеев ; худож. А. Н. Якобсон. – Москва ; Ленинград : Искусство, 1940. – 181 с.
Театр кукол : для самодеят. дет. театра. – Москва ; Ленинград : Детиздат, 1939. – 56 с. – (Наш театр).
Барбі
Барбі — дитяча іграшка, переважно для дівчаток 3-14 років. Була вперше випущена в 1959 році в США в штаті Вісконсін. Її творцями є Рут і Елліот Хендлер. Повне ім’я Барбі — Барбара Міллісент Робертс.
За словами Рут Хендлер, ідея створення ляльки, що зображує дорослу жінку, прийшла до неї під час спостереження за іграми доньки і її подруг. У той час більшість ляльок представляли собою пупсів-малюків, яких треба було няньчити, як немовлят, але десятирічна Барбара і її приятельки хотіли гратися з «дорослими» ляльками. Як стверджує Рут, вона відчула, що дівчаткам не вистачає ляльки, за допомогою якої вони могли б розігрувати різноманітні ситуації з дорослого життя і таким чином готувати себе до майбутнього. Незабаром лялька була запущена у виробництво і користувалася великою популярністю.
Дізнайся більше:
Мартинівська Л. Барбі, це ти? / Л. Мартинівська // Однокласник. – 2013. – № 8. – С. 28.
Петренко Г. Доросла іграшка : усе про Барбі / Г. Петренко // Однокласник. – 2005.– №6. – С. 16-17.
Барбі [Електронний ресурс] : [загальна характеристика, історія] // ВікіпедіЯ : вільна енциклопедія : [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Барбі. – Назва з екрана.
Продовження. Початок дивись тут.
[…] Продовження. Початок дивись тут. […]