Юний друже! Ти знаєш, що більшість речей, без яких ми сьогодні не можемо навіть уявити наш світ, колись були лише вигадкою. Найцікавіше те, що багато з них вигадали саме письменники, а не науковці.
Пропонуємо твоїй увазі цікаву інформацію про технічні досягнення сучасного світу, що передбачили письменники у своїх творах.
- У 1968 році Артур Кларк у циклі творів «Космічна Одіссея» вручив своїм персонажам так звані «Newspad» – планшети, властивості яких сьогодні мають iPad. За версією письменника цей планшет був призначений лише для перегляду газет.
- У своєму фантастичному оповіданні «Земля броненосців» Герберт Уеллс описав сцену бою, де задіяли схожу на сучасні танки техніку «у вигляді велетенської незграбної комахи-жука, розміром з крейсер». Твір був дописаний 1903 року, а перший танк зібрали у 1916-му.
- Понад 115 років тому Герберт Уеллс у романі «Коли сплячий прокидається» описав двері, що реагують на рух. У творі письменника ці двері були частиною стіни, відкривалися вгору та більше нагадували жалюзі.
- Рей Бредбері передбачив винайдення навушників. Цей винахід людства він описав у своєму романі «451 градус за Фаренгейтом». «А у вухах – манюсінькі «черепашки», радіоприймачі-втулки завбільшки як наперсток, і океан електронних звуків – музика й голоси, музика й голоси – виплескується на береги її безсонного мозку», – писав Бредбері ще у 1950 році.
- У 1911 році американський письменник та видавець Х’юго Ґернсбек у романі «Ральф 124C 41+» описав відеочат, функції якого сьогодні є у багатьох програмах та соціальних мережах. У цьому ж романі письменник описав ще один пристрій, здатний визначити місцеположення об`єкта залежно від його радіохвиль. Це був радар.
Напишіть відгук