Щороку, 2 квітня, у день народження відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875), відзначається Міжнародний день дитячої книги.
Cвято засновано у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY).
Метою його є привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.Від 1956 року щодва роки на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги письменникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія імені Г.К. Андерсена (Hans Christian Andersen Author Award), а від 1966 року до списку включено і художників-ілюстраторів (Hans Christian Andersen Award for Illustration). Це найпрестижніша міжнародна нагорода для авторів дитячої літератури, часто її називають Малою Нобелівською премією.
Першою «дитячу Нобелівку» 1956 року отримала англійська казкарка Елеонор Фарджон. 1958 року нагороду отримала шведська письменниця Астрід Ліндґрен. Серед інших лауреатів – німецькі письменники Еріх Кестнер і Джеймс Крюс, італієць Джанні Родарі, Богуміл Ржіга з Чехословаччини, австрійка Крістине Нестлінгер, Джеймс Крюсс, Богумила Ржига, Катарина Патерсон, Тетяна Маврина та інші. Також ти можеш прочитати в електронному форматі інформаційне видання «Письменники та художники — лауреати Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена».
Пропонуємо тобі цікавинки з життя відомого казкаря:
- майбутній письменник народився в Данії в невеликому містечку Оденса. У школі він не відрізнявся особливими успіхами в навчанні і свої казки до кінця життя писав з граматичними помилками;
- за життя Андересен написав 170 казок! Свою першу казку під назвою «Сальна свічка» автор написав ще під час навчання в школі. Цей рукопис історики знайшли в архіві міста Оденса;
- він мріяв стати актором. Але був невисокого зросту, мав звичку сутулитися, тому так і не став театральним актором. Це була його дитяча та юнацька мрія, яка втілилася у життя не так, як йому хотілося б;
- письменнику дуже подобалося подорожувати. Загалом він здійснив 29 великих подорожей, що на той час здавалося майже неймовірним.
Напишіть відгук