За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики. Генасамблея ООН 7 квітня 2011 року проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос.
Цього дня у 1961 році Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року.
Пропонуємо твоїй увазі кілька цікавих фактів про космос та його дослідження:
- Україна входить у п’ятірку кращих країн із повним циклом виробництва ракетно-космічної техніки;
- в Україні розташовується найбільший у світі радіотелескоп декаметрових хвиль УТР-2 (український Т-подібний радіотелескоп 2-ї модифікації);
- у 2016 році проєкт української команди «Mars Hopper» став переможцем хакатона NASA у номінації «глядацькі симпатії»;
- з ілюмінаторів свого корабля космонавти можуть розрізнити єгипетські Піраміди, великі аеропорти, міста на Землі, а от Велику Китайську стіну, всупереч існуючій думці, з космосу не видно;
- на орбіті Сонце сходить і заходить кожні 90 хвилин. За цей час космонавти спостерігають схід найближчої до нашої планеті зірки 16 разів;
- у людей, які повернулися з космосу, збільшується зріст. Це викликано тим, що на хребет у невагомості впливає знижений тиск. В середньому зріст космонавта за час перебування в космосі збільшується на 5-8 см.
Цікаву й надзвичайно пізнавальну інформацію про космос, зорі та астрономію ти можеш дізнатися у матеріалах «Зірки та планети» проєкту «Кращі інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей» та переглянути у відеопрезентації «Загадковий і величний космос».
Я би ще додав, що саме 12 квітня рівно 40 років тому здійснено запуск першого у світі пілотованого повітряно-космічного апарату багаторазового використання «Колумбія». До того всі космічні корбалі були одноразовими, а на Землю поверталися лише капсули з космонавтами.
Доброго дня. Дякуємо Вам за цікавий і інформаційний коментар до посту на блозі.