Щороку 22 квітня у світі відзначають День Землі. Історія цього свята розпочалася в Америці, де у 1970 році був започаткований Щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня).
22 квітня 1970 року 20 мільйонів американців — на той час 10% від загальної чисельності населення Сполучених Штатів — вийшли на вулиці, в парки і аудиторії, протестуючи проти погіршення стану навколишнього середовища. Акція стала дуже популярною серед населення, а її засновник – сенатор Гейлорд Нельсон – був удостоєний високої державної нагороди.
У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а дев’яності роки було проголошено «Десятиліттям довкілля». До акції долучилися понад 120 країн, а близько 40 країн об’єднали зусилля задля збереження біологічного різноманіття. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На сьогодні це свято відзначають у 193 країнах світу кожного року.
У 2021 році День Матері-Землі, що відзначається в рік біорізноманіття, підкреслює важливість турботи про здоров’я нашої планети. Головним завданням на цей момент є запобігання поширенню COVID-19.
Пропонуємо тобі кілька цікавих фактів про Землю:
- обертання Землі навколо своєї осі насправді займає не 24 години. Повний оберт планети займає 23 години, 56 хвилин і 4 секунди. Це і є зоряна доба, як її називають астрономи;
- тривалість земного року становить зовсім не 365 днів. Цифра ця в реальності виглядає так: 365,2564 дні. Ці додаткові 0,2564 дні призводять до появи раз у чотири роки високосного року, у якому 366 днів;
- якщо історію Землі стиснути до 24 годин, тоді життя на ній з’явилося б о четвертій ранку, а наземні рослини — о 22:24. Внаслідок катастрофи о 23:41 вимерли б динозаври, а історія людства розпочалася б тільки о 23:58:43;
- сонячне світло доходить до Землі за 8,3 хв. Відстань від Землі до Сонця становить понад 149,6 млн км. У випадку, якщо б Сонце раптово згасло, то на Землі б це помітили лише через понад 8 хв.;
- Земля не кругла. Постійні оберти планети вплинули на її форму. Так, Земля сплюснута на полюсах, а на екваторі — більша на 21 км.
Цікаву та пізнавальну інформацію ти дізнаєшся у проєкті «PRO-космос», про те як зберегти нашу планету від сміття тобі допоможуть онлайн-проєкти «ЕКО-life» та «Живи в ЕКО-стилі» на сайті бібліотеки.
Про природні багатства нашої планети ти довідаєшся у розділі «Природа» від проєкту «Кращі інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей».
Також пропонуємо тобі переглянути відео кліп «Дітям Землі», до створення якого долучилися читачі нашої бібліотеки.
Напишіть відгук