Сьогодні, 3 серпня, в різних країнах відзначають смачне свято – День кавуна. Свою історію свято веде з США, де відзначається як Національний День кавуна (National Watermelon Day).
Америка посідає перше місце за кількістю поїдання кавуна у порівнянні з іншими країнами. Хоча і не відомо, хто і коли встановив це свято, але від цього воно не втрачає своєї популярності, набуваючи все більше прихильників щороку.
Як вважають історики, батьківщиною кавуна є Південна Африка. Відомо, що вже в Древньому Єгипті люди знали і обробляли цю рослину, що підтверджується розкопками. Був він відомий і в Стародавньому Римі, де його їли свіжим або засоленим, а також варили з нього мед.
Хоч ми живемо не в Америці, але теж любимо цю ягоду, якою славиться наша Херсонщина.
Пропонуємо тобі дізнатися кілька цікавих факти про кавуни:
- лідер із вирощування кавунів на сьогоднішній день – Китай та Японія, де вивели квадратні кавуни та кавуни у вигляді піраміди;
- найважчий кавун у світі виростили в Америці, і він важив 122 кг. Його форма його була не кругла, а витягнута, як у дині;
- на сьогодні існує більше 1200 сортів кавунів, які вирощують в 96 країнах світу. В основному це країни з теплим кліматом;
- жовті кавуни з’явилися в результаті схрещування дикого жовтого кавуна (який неможливо їсти) зі звичайним червоним. Зараз кавуни з жовтою м’якоттю вирощують в Іспанії і Таїланді. В Іспанії вони ростуть влітку і мають круглу форму, а в Таїланді вони вирощуються взимку і мають овальну форму.
Цікаву та пізнавальну інформацію про рослини ти дізнаєшся з матеріалів проєкту «Кращі інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей» у розділі «Рослини».
Більше про рослинний світ ти можеш прочитати у книгах, скориставшись послугами нашої бібліотеки:
- Медведєва О. Таємниця з кавуновим присмаком : повість / О. Медведєва ; іл. Г. Осадко. — Рівне : Формат-А, 2020. — 91 c. : іл.
- Світ навколо нас : Рослини / упоряд. С. Тишковець. — Київ, 2004. — 351 с. : 8 окр. арк. іл. — (Світ навколо нас).
- Рослини : Минуле зеленого світу. Будова зеленого дива. Рослинне розмаїття… / авт.-упоряд. В. Мирошнікова, Д. Мирошнікова, М. Панкова ; Іл. Г. Беззубова. — Харків : Фоліо, 2006. — 318 с. : іл. — (Дитяча енциклопедія).
- Коляда М. Таємниці рослинного світу : дивовиж. факти з життя рослин / М. Коляда ; пер. з рос. І. Данилюка ; худож. О. Альбрехт. — Донецьк : БАО, 2008. — 271 с. : іл. — (Цікаво про незвичайне).
- Кокар Н. Таємничий світ рослин / Н. Кокар ; використано іл. з інтернет-видань ; худож. оформ. І. Малявської. — Тернопіль : Астон, 2020. — 239 с. : іл., портр.
Напишіть відгук