З 1988 року 30 листопада у світі відзначають Міжнародний день захисту інформації.
Саме у той день була зафіксована перша масова комп’ютерна епідемія, після якої фахівці почали замислюватися про комплексний підхід до забезпечення інформаційної безпеки. Тоді були заражені 6000 вузлів мережі ARPANET — попередниці Інтернету, що завдало збитків у 96 мільйонів доларів. Автора вірусу ймовірно і не знайшли б, утім зізнатися у скоєному аспіранта Корнельського університету Роберта Морріса змусив його батько, комп’ютерний експерт Агентства національної безпеки.
У 1988 році американська асоціація комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада міжнародним Днем захисту інформації.
Встановивши Міжнародний день захисту інформації, Асоціація прагнула в такий спосіб нагадати усім про необхідність захисту комп’ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів обладнання та програмних засобів на проблему безпеки.
Корисну інформацію щодо Інтернет-безпеки ти дізнаєшся, переглянувши онлайн-проєкт «IT-К@мпанія без меж» та матеріали проєкту «Кращі інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей» розділи «Безпека в інтернеті», «Медіаосвітні ігри» та «Дитячі пошукові системи».
Чимало цікавих книг ти зможеш прочитати, завітавши до нашої бібліотеки. Ось кілька з них:
- Стовелл Л. Життя онлайн : як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті / Л. Стовелл ; пер. з англ. Т. Кузьменко. — Київ : Книголав, 2020. — 143 с. : іл. — (Дитяча полиця).
- Есаулов О. Канікули для Інформи / О. Есаулов. — Кіровоград : Імекс, 2013. — 236 с.
- Щербаченко Т. Як не заблукати в павутині / Т. Щербаченко ; намал. Д. Кузьменко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. — 103 с. : іл.
- Цифрові діти. Рівень 2 : Дослідники. — Київ : Лінгвіст : Formula, 2021. — 77 c. : іл. — (Цифрові діти).
Напишіть відгук