У культурі будь-якого народу є речі, що відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Свято відзначається щорічно у третій четвер травня. День вишиванки – це народне свято, яке сприяє єдності та культурному відродженню усього багатонаціонального українського народу.
Пропонуємо твоїй увазі кілька цікавих фактів з історії вишивки:
- З давніх-давен для українців вишиванка була не стільки одягом, як слугувала, за повір’ями, оберегом від усілякого зла – це було її першочергове призначення. Саме тому у той час сорочки та сукні оздоблювали візерунками на рукавах, комірах і на подолі, аби малюнок торкався усього тіла.
- У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку, є дещо різними.
- Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. У такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.
- У наш час дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік вишивання, серед яких найвідомішими є гладь, колосковий шов, низь, вузлики, шнурочок, кручений шов, вирізання, виколювання, козлик, плетінка, мережка тощо.
- Орнамент вишивок поділяється на три основні групи: абстрактний, рослинний і тваринний. Цікаво, що рослинний орнамент тепер можна зустріти не тільки на вишиванках, а і в колекціях іменитих дизайнерів, натхненних культурою та традиційним костюмом українського народу.
Напишіть відгук