Сьогодні, 13 вересня, в Україні всі програмісти відзначають своє неофіційне професійне свято – День програміста. Це свято відзначається на 256-й день року. Число 256 відповідає кількості чисел, які можна представити за допомогою одного байта, поширеної одиниці вимірювання обсягу даних.
Досить часто слово «програмування» асоціюється тільки з персональним комп’ютером. Проте це не так. Практично кожен електронний пристрій свого часу пройшов через руки фахівців із програмування.
Пропонуємо тобі дізнатися кілька цікавих фактів про комп’ютери та програмування:
- першу в історії людства програму для обчислювальної машини написала в 1843 році графиня Ада Августа Лавлейс, донька відомого англійського поета Джорджа Байрона. На честь першої програмістки названа універсальна мова програмування «Ада»;
- перший комп’ютер створили у 1941 році. Комп’ютер, перші програми для нього і першу мову програмування «Планкалкюль» створив німецький інженер Конрад Цузе;
- символ «@» в Україні називають собачкою, у багатьох інших країнах – равликом або мавпочкою;
- 1983 року було створено мову програмування С++;
- творець популярного у світі месенджера WhatsApp Ян Кум родом з України.
Цікаву інформацію про роботу з комп’ютером та уроки з медіаграмотності ти знайдеш у онлайн-проєкті «ІТ-К@ампанія без меж» та у матеріалах проєкту «Кращі інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей» у розділі «Комп’ютери та інтернет».
Дякую за вітання і неймовірні факти! А ще я зустрічав інформацію, що саме в Києві у 1950 році була створена перша в континентальній Європі ЕОМ. Її розробили під керівництвом академіка Лебедєва на території Феофанії, де нині знаходиться вулиця, названа на його честь.
Добрий день! Дякуємо вам за коментар та прихильність до блогу.