Щороку 28 грудня в усьому світі кінематографісти та поціновувачі кіно відзначають Міжнародний день кіно (International Cinema Day). Дату свята обрано невипадково, адже саме у цей день 1895 року в Парижі у «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок пройшов відомий перший платний кіносеанс із десяти фільмів.
Кінематограф пройшов довгий шлях у розвитку і зазнав чимало змін: від німого кіно до звукового, від чорно-білого до кольорового, від плівкового до цифрового.
Наразі проводиться багато різних кінофестивалів: «Оскар», «Золота пальмова гілка» в Каннах, Венеціанський міжнародний кінофестиваль, «Берлінале», фестиваль імені братів Люм’єр тощо.
Пропонуємо тобі дізнатися цікаві факти про світовий кінематограф:
- Першу премію «Оскар» було вручено 16 травня 1929 року. Відтоді ця статуетка є найбільш жаданою для усіх кінодіячів світу.
- Фільми-рекордсмени, що отримали 11 «Оскарів» водночас: «Бен-Гур» (1959), «Титанік» (1997) і «Володар перснів: Повернення короля» (2003). Останній фільм став також першим фільмом у жанрі фентезі, який отримав «Оскар» у номінації «Найкращий фільм року».
- Серед кінодіячів-рекордсменів беззаперечним лідером є Волт Дісней. За режисуру, продюсування, сценарії та з урахуванням почесних нагород він має аж 26 «Оскарів».
- Найбільший гонорар, що коли-небудь отримувала дитина за роль у фільмі, – 4,5 мільйона доларів – одержав Маколей Калкін за фільм «Один вдома – 2» (1992).
- Серед вигаданих героїв найчастіше на екрані з’являвся Шерлок Холмс (понад 200 разів).
- Серед реальних історичних персонажів найчастіше на екрані з’являвся Наполеон (близько 190 разів).
- Серед авторів, твори яких були екранізовані (тобто на їхній основі були зроблені фільми) – відомий англійський драматург Вільям Шекспір (його твори екранізувалися понад 300 разів).
Ти можеш прочитати цікаві книги про кіномистецтво та відомих акторів, завітавши до нашої бібліотеки:
- Театр і кіно : театр, ляльк. театр, опера, балет… / авт.-упоряд. О. Є. Балазанова ; худож.-оформ. В. М. Карасик. — Харків : Фоліо, 2015. — 316 с. : іл., фотоіл. — (Дитяча енциклопедія).
- Сердюк М. Чарлі Чаплін / М. Сердюк ; дизайн обкл. Д. Растворцев ; іл. Є. Васильєвої. — Київ : Агенція «ІРІО», 2018. — 143 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
- Сердюк М. Волт Дісней / М. Сердюк ; дизайн обкл. Д. Растворцев ; худож. І. Рудовська. — Київ : Агенція «ІРІО», 2019. — 109 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
- Сердюк М. Арнольд Шварценеггер / М. Сердюк ; іл. О. Чичик. — Київ : Агенція «ІРІО», 2021. — 106 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
Дякую за цікаву добірку! І за те, що я тепер знаю, як правильно називається той бульвар) Бо раніше думав, що Капуцинів – почув це в одному з радянських фільмів 80-х.
Добрий день! Дякуємо вам за коментар та прихильність до блогу!