Щорічно, починаючи з 27 березня 1961 року, відзначається Міжнародний день театру. Рішення про відзначення цього дня було прийнято на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.Слово «театр» походить від грецького «theatron» і означає місце для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.
Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».
День театру – це свято не лише акторів, а й усіх працівників театру: режисерів-постановників, продюсерів, звукоінженерів, сценаристів, світлотехніків.
В Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а глядачі йдуть на прем’єри вистав.
Цікаві факти:
- Батьківщиною театрів вважається Стародавня Греція. Вперше про театр згадується в джерелах, датованих 497 роком до н.е., де йдеться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу.
- Перша будівля театру з’явилася у Римі в 55 році до н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів.
- В австрійському місті Філа знаходиться найменший театр у світі. Він вміщує усього 8 осіб, а його сцена має розміри 1,3 метра на 1,3 метра.
- У японському театрі костюми і маски, які носять актори, передаються з покоління у покоління. Самі ж сюжети наповнені розповідями про самураїв.
- В античні часи жінкам заборонялося навіть відвідувати театр. У середньовіччі їм не дозволялося бути актрисами театру, а усі жіночі ролі виконували переодягнені чоловіки.
- Перший український стаціонарний театр відкрито у Львові в 1795 році. У Києві перший театр з’явився у 1806 році, в Одесі – у 1809, в Полтаві – у 1810.
- 22 липня 1819 року на сцені Полтавського театру відбулася прем’єра твору Івана Котляревського «Наталка Полтавка».
- Заслуга швидкого розвитку театру України належить видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.
Пропонуємо твоїй увазі ознайомитися з онлайн-проєктом «Театр online» на сайті Національної бібліотеки України для дітей і переглянути відеоролики, де театральні ролі виконують бібліотечні працівники.
У нашій бібліотеці є театральні об’єднання, до яких можна записатися і спробувати свої сили в акторській майстерності та взяти участь у постановці дитячих вистав.
Чекаємо тебе у Національній бібліотеці України для дітей.
Напишіть відгук