28 січня у світі відзначався День відкриття Антарктиди — шостого материка. Слово «Антарктида» з грецької мови перекладається як «протилежність Арктиці».
Територія Антарктиди не належить жодній з країн світу, на ній дозволено тільки наукову діяльність. Це єдиний континент без своєї зони часу.
Площа материка становить близько 14 млн км, тобто цей материк майже у 4 рази менший, ніж Євразія, але взимку він значно збільшується в розмірах за рахунок криги. Це не лише найхолодніше місце на Землі, але й найсухіше. Середня кількість опадів на материку становить лише 10 см, але Антарктика містить до 70% від запасів всієї прісної води на планеті.
Більше про цей материк та його мешканців можна прочитати у статтях та книгах. Пропонуємо твоїй увазі кілька з них:
- Мандруємо світом / упоряд. В. А. Ущенко. — Київ : Зірка, 2017. — 42 c. : фотоіл. — (Грай. Читай. Пізнавай).
- Турбаніст Д. С. Світ навколо нас : зміст. ст., яскраві іл., цікаві факти : Дива природи / Д. С. Турбаніст ; іл. матеріал авт. ; дизайн обкл. А. М. Недял. — Київ : Кристал бук, 2021. — 47 с. : іл. — (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).
- Лервілл Б. Життя тварин : 50 неймовір. тварин, які потрапили в історію / Б. Лервілл ; намал. С. Волш ; пер. з фр. М. В. Черник. — Харків : Ранок, 2020. — 112 с. : іл.
- Дикий І. Підводний світ Антарктиди : замітки полярника / І. Дикий // Колосок. — 2019. — № 9. — С. 36-43.
- Прокопчук Є. Надзвичайні форми антарктичного льоду / Є. Прокопчук // Школа юного вченого. — 2021. — № 3. — С. 18-20.
Напишіть відгук